ריסליירים

מה זה אחסון ריסיילר ולמי זה מיועד?

אם נתייחס לחברות אחסון אתרים כסיטונאים  ולשטח האחסון כאל מוצר, ריסיילרים הם הקמעונאים, הקונים מהסיטונאי כדי למכור לקהל הרחב. ריסיילרים עובדים מול חברות אחסון האתרים ומול הקליינטים בקצה. ריסיילר יכול להיות חברת בניית אתרים, חברת SEO או קליינט שברשותו מספר אתרים הנזקקים לתחזוקה שוטפת. מול קליינט הקצה, מתנהל הריסיילר כספק שירות אחסון, בעוד שעם ספקית האחסון הוא מנהל יחסי ספק-קליינט. הריסיילר יכול לפתוח בעצם חברת אחסון אתרים משלו ללא צורך בידע טכני נרחב.

איך עובד הריסייליר?

אם נתייחס לחברות בניית אתרים כסיטונאים  ולשטח האחסון כאל מוצר, ריסיילרים הם הקמעונאים, הקונים מהסיטונאי כדי למכור לקהל הרחב. ריסיילרים עובדים מול חברות אחסון האתרים ומול הקליינטים בקצה. ריסיילר יכול להיות חברת בניית אתרים, חברת SEO או קליינט שברשותו מספר אתרים הנזקקים לתחזוקה שוטפת. מול קליינט הקצה, מתנהל הריסיילר כספק שירות אחסון, בעוד שעם ספקית האחסון הוא מנהל יחסי ספק-קליינט. הריסיילר יכול לפתוח בעצם חברת אחסון אתרים משלו ללא צורך בידע טכני נרחב.

חשוב מאוד לקרוא היטב את נוסח ההסכם ריסיילר על מנת לדעת מה אתם יכולים או לא יכולים להבטיח ללקוח. אם ברצונכם להפוך לריסיילרים אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר ונשמח לתפור עבורכם את החבילה המתאימה ביותר לצרכיכם.

מה ההבדל בין חבילות אחסון בשרת שיתופי לאחסון ריסיילר?

ריסיילר מחזיק בסמכויות ניהול, מהם לא יכול בעל אתר באחסון משותף ליהנות.משתמש רגיל באחסון שיתופי מנהל את האתרים שלו דרך CPANEL אחד ואילו הריסיילר משתמש בתוכנת WHM לניהול הלקוחות. הוא יכול להקצות לכל לקוח וכל אתר משאבים ותנאים אחרים. 

דומיין – מה זה ואיזה?

לכל אתר יש כתובת ייחודית שמזהה אותו. למעשה, הכתובת הראשית של כל אתר הינה כתובת מספרית (זה מה שמחשבים מבינים…) אבל כדי להקל עלינו, בני האדם, באה הכתובת המילולית, אותה ניתן לזכור ולהפיץ בקלות יותר. לדוגמא: doogree.co.il.
התשלום על דומיין מתחדש מדי שנה (במקרה של דומיין ישראלי ניתן לחדשו מדי שנתים, במקרה של דומיין בינלאומי ניתן לרכשו לפרק זמן ארוך יותר).
דומיין יכול להכיל עד 64 תווים שונים: מספרים, אותיות באנגליות והסימן – (מינוס) או צרוף כלשהוא של התוים הללו. הסימן – (מינוס) אינו יכול להופיע בתחילת השם.
חל איסור לעשות שימוש במילים פוגעות או מילים שהשימוש בהם מנוגד לחוקי המדינה בה נרשם הדומיין.
רישום דומיין לוקח, לרוב, בין יום ליומיים.

מומלץ לבחור דומיין הזהה או מכיל את שם העסק או הנושא שבו עוסק אתר האינטרנט שברצונך לבנות.
בחירת דומיין שיכיל מילת חיפוש רלוונטית לעסק שלכם יכולה לסייע בקידום האתר, אם כי לא על כך יקום או יפול דבר…
מומלץ לבחור בכתובת קצרה, קליטה וקלה לאיות. מכיון שכתובת קצרה כבר די קשה למצוא… הדגש הוא על קלה לאיות!
מאחר וקשה כיום למצוא דומיין רלוונטי ואיכותי, מומלץ לנסות שם דומה למשל ברבים או ביחיד, בתוספת אות יחס וכו'.
לגבי סיומת של שם דומיין, מומלץ לבחור בסיומת ישראלית co.il לאתר בעברית שקהל היעד שלו בארץ, וסיומת בינלאומית com לעסק או אירגון בעל פעילות בינלאומית.
בחירת דומיין עם סיומת ישראלית לאתר מקומי, מקנה נקודות זכות לאתר בגוגל ישראל. גם ותק של הדומיין מקנה נקודות זכות בגוגל.

בהקשר זה ראוי להתייחס לנושא דומיין באותיות בעברית. הכוונה לדומיין שנכתב בעברית אולם הסיומת שלו היא באנגלית. למשל: "דומייןבעברית.co.il". נראה שאין לדומיין כזה ערך מוסף כלשהו מבחינת קידום האתר. במילא כתובת כזו נראית בגוגל כג'יבריש מה שלא מאפשר להתיחס לתוכנה. בנוסף לכך דומיין כזה, המכיל אותיות לועזיות ואותיות עבריות, גם אינו נוח להקלדה עבור הגולש.

מה זה שרת וירטואלי (VPS)

VPS – ראשי תיבות של virtual private server, או בעברית שרת וירטואלי פרטי ובקיצור: שרת וירטואלי.

 

חלק ראשון של המאמר יחולק ל 2 היבטים:

מצד הלקוח – בעל השרת הוירטואלי – השרת הוירטואלי הינו שרת רגיל לכל ענין (נראה כמו שרת יעודי מצד הלקוח), הלקוח לרוב מקבל RDP (שליטה מרחוק windows) או לחילופין גישת SSH ללינוקס, לעיתים ותלוי במערכת הוירטואליזציה הלקוח מקבל גם מערכת נפרדת לשרת שעל ידה יוכל לעשות ריסטארט לשרת הוירטואלי (מדמה לחיצה פיזית על כפתור הריסטארט), כיבוי מלא, הדלקה וכו ואף ניהול FW חיצוני, וכל זה מתבצע אפילו אם השרת הוירטואלי נתקע בעקבות עומסים וכו.

 

מצד מספק השירות – בעל שרת יעודי, שעליו התקין מערכת וירטואליזציה, מערכת זו מאפשרת לחלק את השרת למספר שרתים, ולספק שירות ליותר מלקוח אחד בו זמנית, לרוב השרת שמחזיק מערכת וירטואליזציה לא יעשה בו שום שימוש אחר פרט לכך והשימושים האחרים יבוצעו על שרתים וירטואליים על מנת לא להזיק למערכת הוירטואליזציה.

 

מערכות הוירטואליזציה הגיעו במטרה לאפשר לנו לנצל טוב יותר את השרתים שלנו, לרוב אנו מנצלים את המחשבים שלנו רק בכ -10%-60% מיכולתם, לכן אפשרות הוירטואליזציה מאפשרת חסכון אדיר בעלויות, אנו יכולים לשים על שרת אחד פיזי, מספר שרתים וירטואלים שהעומס של כל שרת הוא בשעות שונות, ובכל חסכנו קניית מספר שרתים יעודיים.

יתרונות וירטואליזציה על יעודי :

 

השכרה – שרת וירטואלי ניתן להשכיר במחיר חודשי וללא התחייבות (ניתן להשכיר גם שרת יעודי, אך זה תלוי במלאים ובהתחיבויות), אספקת שרת וירטואלי הינה מיידית (מיד מתחילים את ההתקנות הנדרשות) ובסיום ההתקנות ניתן כבר לגשת לשרת, לעומת שרת יעודי שלפעמים תלויים בהזמנתו ובאספקתו מהיבואן.

גמישות חומרה – שרת וירטואלי הינו שרת גמיש, ניתן להתחיל בחבילות קטנות שיספקו את האתר שלכם כאשר הוא בפיתוח, ועם עליית האתר לאוויר, הגדלת המכונה הוירטואלית בהתאם לציפיות העומסים מהאתר שלכם. ניתן לבצע שינויי הגדלה או הקטנה בשרת וירטואלי ל: כמות מעבדים\מהירות מעבדים, כמות זכרון, רוחב פס. ניתן רק להגדיל את : כונן הקשיח. השינויים מתבצעים במיידית, כלומר גם אם ציפיותכם מהאתר היו נמוכות מבפועל, והשרת מהר מאוד מגיע לעומסים, מייד ניתן להגדיל את השרת על מנת לתת מענה לעומסים אלו.

עלויות – עלויות שרת וירטואלי גבוהות יותר משרת יעודי, מאחר ומערכת הוירטואליזציה גוזלת משאבים וגם לה יש עלות. אך היתרון הברור של שרת וירטואלי הוא שניתן להתחיל משרת בסיסי, שלא ניתן לרכוש כזה שרת יעודי, ניתן לראות דוגמאות במחירון שלנו. שרת בסיס גורר לעסק הוצאות של כ 100 ש"ח לחודש, ובכך חוסך לעסק קניית שרת בעלות של מעל 10,000 ש"ח להוצאה שלא ברור אם העסק ינצל במלואה.

ביצועים – לרוב, הביצועים של השרת הוירטואלי לא נפגמים, הביצועים צריכים להיות זהים לשרת יעודי בעל אותם נתונים, אך הדבר לא נכון תמיד, ישנם מערכות פחות מתקדמות שהביצועים נפגעים, וכיום ניתן לבצע מכירות יתר ובמכירות יתר הביצועים נפגמים, כך או כך הפגיעה בביצועים לא צריכה להיות מורגשת ללקוח הסופי (כאשר אין מכירת יתר).

בשורה התחתונה הביצועים תלויים בחוזה, ישנן חברות שמציינות בחוזה נתונים מינימליים כלומר, מצויין שלשרת יש 1G זכרון אך מינימום שתקבלו הינו 0.5G זכרון, בשביל להסביר את העניין אשתמש בדוגמה: לחברה יש בבעלותה שרת עם 2 ליבות, מהירות ליבה : 2.4GHZ ו 1 גיגה זכרון. ל4 לקוחות שונים מכרו שרתים וירטואלים כאלו : 1G זכרון מינימום: 250 מגה זכרון. 2 ליבות, מהירות 2GHZ מינימום 500MGHZ .

מה שקורה בחבילה הזו הוא שניתן למכור אותה ל 4 לקוחות, כאשר בעל השרת ירצה למכור אותה בפעם החמישית, מערכת הוירטואליזציה תודיע לו שאין לו אפשרות מאחר ואין מספיק זכרון. מאחר והמינימום זה הקצאה נוקשה.

מבחינת הביצועים אנו נראה 4 לקוחות שנניח שכל אחד צריך כחצי גיגה זכרון, אך באמת מקבל רק רבע גיגה זכרון. ובכך נפגעים הביצועים בצורה משמעותית.

לרוב כשלוקחים את השרת הוירטואלי בצורה הזו, הכל מתחיל טוב מאוד, אך ככל שעובר הזמן הביצועים נפגמים מאחר שבעל השרת מכניס לקוחות נוספים…

חסרונות וירטואליזציה על יעודי :

שיתוף משאבים – יתכנו מקרים בהם תקיעה של שרת בודד תוקעת את כל השרתים השכנים, דוגמאות לכאלו מקרים הם כאשר אין מגבלות על כלי מסויים, לדוגמה הכונן הקשיח בחלק ממערכות הוירטואליזציה הינו ללא מגבלות, כל שרת וירטואלי יכול לכתוב ולקרוא מהכונן הקשיח במהירות המקסימלית, וכך יתכן ומכונה אחת מייצרת צוואר בקבוק לשאר המכונות הוירטואליות.

 

פרטי התקשורת

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה.

  • טלפון ראשי: 111111
  • טלפון ראשי: 111111
  • כתובת:רחוב לורם איפסום 3 תל אביב

מאמרים אחרונים

מאמר דוגמה

הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש

מאמר דוגמה

הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש

צור איתנו קשר

לורם איפסום 2018 © כל הזויות שמורות.